Iti place muzica, stim. Tuturor ne place. Din acest motiv, Scoala Online a creat aceasta pagina, ca tu sa te bucuri de melodiile preferate. Aici gasesti muzica de calitate, mp3-uri, versuri, profil-ul cantaretilor si formatiilor favorite.

Versuri

Country Boys - Trec tiganii

I:
In carute colorate trec tiganii
O tiganca-n parul ei si-ascunde banii
Alta intr-un colt de cort da cu ghiocul
Sa-i ghiceasca unei fete mari norocul
Un tigan canta cu foc dintr-o vioara
Cand peste carute iar se lasa seara.

Refren:
Trec tiganii, trec,
Se duc si petrec
Trec tiganii, nu se mai opresc
Dar ei se iubesc.
Am DmAmEAm
La, la, la, la, la ...

II:
La o margine de sat au aprins focul
Iar in jurul focului au incins jocul
Noaptea e cu luna plina fermecata
Seara cu tiganii n-o uiti niciodata
Caii pasc pe campul verde linistiti,
Iar tiganii dorm in corturi fericiti.

Refren:..