HOROSCOP - Taur - afla ce spun astrele astazi despre semnul tau zodiacal! Cat de mult te regasesti in ceea ce se spune despre zodia ta? Descopera secretele celorlalti in Astrologie - Bioritm - Horoscop Zilnic!

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Balanta Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti

Horoscop Taur

TAUR

Test de compatibilitate cu persoana iubita:

Love Meter

Joc Horoscop - Gaseste zodii perechi:

Joc Zodii

Element: pamant

Planeta: Venus

Anotimp: primavara

Metal: cupru

Piatra: smarald

Culoare: verde

Anatomie: ceafa, gat

Cuvinte-cheie: perseverent, echilibrat, cu picioarele pe pamant, incapatanat, posesiv, sensual

Verbul care il defineste: a avea

Ziua norocoasa: vineri

Numere norocoase: 6 si 4

Taurul este simbol al puterii, al tenacitatii si al virilitatii. Din punct de vedere al personalitatii, este calm si pasnic, insa pana la momentul in care este enervat. Pot fi adesea deranjati de schimbarile bruste, intrucat sunt adepti ai echilibrului si ai stabilitatii. Nu iubeste provocarile, dar atunci cand este instigat, se arata extrem de dur.

Este o persoana demna de incredere, determinata spre atingerea succesului prin perseverenta care il caracterizeaza.

In ciuda aparentelor, cel nascut sub semnul zodiei Taur este sentimental, dar si introvertit, neafisandu-si adevaratele simtiri in public.

Adesea, este inactiv, ba chiar lenes. Desi detine un plus de energie, se foloseste de ea atunci cand vrea el, si nu cand vor altii.

Aparent timid, Taurul poate fi un prieten si un partener social extraordinar.

In general, cei nascuti in zodia Taurului sunt renumiti pentru stilul lor de a-si trai viata, bucurandu-se de tot confortul vietii. Spre exemplu, adora mancare si vinurile bune.

Persoane celebre nascute in zodia Taur:

Ann-Margret, Fred Astaire, Cher, Gary Cooper, Henry Fonda, Sigmund Freud, Audrey Hepburn, Jack Nicholson, Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Sarah Sabatini, William Shakespeare, Barbra Streisand, Leonardo da Vinci, Orson Welles.

HOROSCOP ONLINE - ZODII, PREDICTII, COMPATIBILITATI ASTRALE

Berbec | Taur | Gemeni | Rac | Leu | Fecioara | Balanta | Scorpion | Sagetator | Capricorn | Varsator | Pesti