Studii in strainatate, burse, mobilitati. Acum ai foarte multe oportunitati de a studia in afara tarii. Noi suntem alaturi de tine si te tinem la curent cu cele mai bune oferte de studii in strainatate.

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

AICI INCEPE

CALATORIA TA!

<<Back   Despre Zip Travel Noutati FAQ Links Chisinau Contact

NOUTATI

S-a dat liber la creditele pentru studenti Work and Travel!

Studentii participanti in programul Work and Travel au acum liber pentru creditul special BRD !

Prin ZIP TRAVEL ai acces in programul Work and Travel USA
Prin ZIP TRAVEL si BRD pleci in 2007 in Work and Travel USA!

• Valoarea creditului este intre 250 USD si 3 000 USD

• Cine poate aplica pentru acest tip de credit?
    Studenții rezidenți (inclusiv masteranzii și doctoranzii), înscriși la cursuri la zi, într-o instituție de învățământ superior acreditată sau în curs de acreditare de către Ministerul Educației și Cercetării, care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții:

-         au vârsta cuprinsă între 18 – 29 ani

-         vor avea statutul de student și în momentul încheierii programului

-         au fost acceptați la programul Work and Travel prin ZIP TRAVEL, agenție parteneră BRD

-         au o ofertă de muncă fermă din partea unui angajator american prin ZIP TRAVEL, agenție cu care BRD a incheiat un Acord de parteneriat.

•  Perioada de creditare
    Creditul se acordă pe o perioadă maximă de 10 luni. Clientul beneficiază de o perioadă de grație de maxim 9 luni, care este inclusă în perioada de creditare.

• Ce costuri poti acoperi cu acest credit?
    Costurile aferente participării în cadrul programului Work and Travel USA (taxele perecepute de agenția de turism, taxele aferente obținerii vizei, costul biletului de avion, alte costuri în limita a 15% din valoarea creditului)

• CAZ PARTICULAR: Beneficiarul nu obține viza pentru SUA
     În cazul în care studentul nu obține viza pentru SUA, se va putea declara scadența anticipată conform prevederilor contractului de credit. Astfel, banca va solicita rambursarea creditului acordat pana la acel moment (transa I) in termen de 30 de zile lucratoare de la data refuzului de viza.

ZIP Travel ofera aceasta optiune tuturor studentilor inscrisi la Work and Travel prin intermediul agentiei!

Detalii si sprijin pentru constituirea dosarului de credit in birourile ZIP TRAVEL din Bucuresti si Cluj!

0 2007-03-19

Aveti intrebari?