Studii in strainatate, burse, mobilitati. Acum ai foarte multe oportunitati de a studia in afara tarii. Noi suntem alaturi de tine si te tinem la curent cu cele mai bune oferte de studii in strainatate.

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

AICI INCEPE

CALATORIA TA!

<<Back   Despre Zip Travel Noutati FAQ Links Chisinau Contact

INTERNSHIP BRAZILIA

Vezi toate programele !!!

INTERNSHIP IN BRAZILIA

Descrierea Programului:

Programele de Internship sunt destinate studentilor si trebuiesc facute in domeniul in care studiaza. Ele sunt destinate celor care isi doresc in viitor o cariera, celor care vor sa-si imbogateasca cunostintele si in acelasi timp sa le poata aplica. In afara de sansa de a-ti imbunatati CV-ul, acest program iti va da ocazia sa traiesti o experienta memorabila in aceasta misterioasa si exotica tara – Brazilia.

Cerinte:

- varsta cuprinsa inte 18 si 28 de ani

- capacitate si confort intr-un mediu de lucru vorbitor de engleza

- studenti la o facultate de zi (acreditata)

- studii sau exerienta in domeniul ales

- persoana motivata, cu capacitate de adaptare, entuziasta etc.

- cunostintele de portugeza contiutuie un avantaj, dar nu sunt obligatorii (unlele companii pot cere nivelul intermediar al limbii portugheze)

Tipuri de program

Program Standard –  iti alegi si aplici pentru o pozitie vacanta furnizata de o baza de date.

Combo Program  –    are aceleasi optiuni ca si programul Standard, dar si include lectii de Portugeza

Find an Internship –  poti solicita un internship in orice domeniu si noi avem responsabilitatea sa ti-l gasim.

Do – it – Youtrself -    iti gasesti un internship si noi iti obtinem documentele necesare pentru viza.

Descrierea pozitiei

- Ore de lucru: de obicei intre 40 si 44 ore pe saptamana – full time

- Domenii: turism, financiar, economic, inginerie, invatamant, tehnologia calculatoarelor, jurnalism, marketing, telecomunicatii si altele

- Cazarea este accesibila; ea poate fi acoperita din salariu, sau in unele cazuri gratis. Ea poate fi de 3 tipuri: in familii; in camine (apartinand Universitatilor), in hostleuri gasite de organizatie.

Termen limita de aplicare:

Program Standard - cel putin inainte cu 3 luni de la data inceperii

Find an Internship - cel putin inainte cu 3 luni de la data inceperii