Vacanta bate la usa? Vrei sa petreci un week-end cu prietenii tai departe de casa? In aceasta pagina vei gasi preturi studentesti pentru cele mai faine excursii si tabere!

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

Choose Dance

<<<back to index

Sambata dansam in aer liber!

3C Events va invita sambata, 10 mai 2008, intre orele 12.00 si 16.00 la concursul „Choose Dance”, ce se va desfasura in cadrul Festivalului „Tu alegi!”. Evenimentul are loc in Parcul Politehnica, in fata cladirii Rectoratului (Splaiul Independentei), intrarea fiind libera. Organizatori: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 6, Fundatia CRY, 3C Events si StreetBeat.

Publicul va fi antrenat de numeroase demonstratii de street dance, break dance, speologie, alpinism, thai chi, cascadorie, sah, parada, jonglerii si va putea participa la diverse concursuri cu premii.

Concursul de dans are doua categorii: street dance 2 vs 2 si break dance 3 vs 3, unde dansatori amatori sau profesionisti vor incanta publicul, sub privirile unui juriu de specialitate. Premiul I este de 500 lei si se va acorda echipei invingatoare de la fiecare categorie. Toate detaliile legate de competitie se pot gasi pe www.3cevents.ro . Inscrierile se pot face si la fata locului, cu o ora inainte.

Festivalul „TU ALEGI!” se adreseaza adolescentilor si isi propune sa le ofere acestora o alternativa la violenta prin sport si arta. Finalul evenimentului va fi marcat printr-un concert cu trupele BIO, VOO DOO si TEP ZEPI.

3C Events este prima agentie care a decis implicarea in cultura urbana, oferindu-si suportul pentru aceasta comunitate prin organizarea unor evenimente competitive realizate de o echipa de profesionisti.

StreetBeat este cea mai apreciata scoala de street dance din Romania, implicandu-se activ in dezvoltarea dansului urban prin cursuri, workshop-uri, teambuilding-uri bazate pe dans, competitii si evenimente.

Sponsori: Panasonic, Apa NOVA Bucuresti, Posta Romana, E-ok.ro

Parteneri media: Compact Bucuresti, Port.ro, E-scoala.ro, Muzica.ro, Studentie.ro, Diseara .ro, Muzicabuna.ro, Another.ro, Viatadeliceu.ro, Nightfly.ro, Dansatori.ro, Teen Press, Mun Tv, Magnetique, Flu.ro, Radio Bucuresti 98.3.

ScoalaOnline | Excursii, calatorii si tabere pentru elevi si studenti