Vacanta bate la usa? Vrei sa petreci un week-end cu prietenii tai departe de casa? In aceasta pagina vei gasi preturi studentesti pentru cele mai faine excursii si tabere!

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

CURSURI DE DANS - INVATA SA DANSEZI

<<<back to index

American Street-Dance Workshop

Descriere eveniment:
Dupa ce a petrecut un an de zile in America invatand de la cei mai buni si dansand printre cei mai buni, Catalin Pentilii revine in tara cu o vasta experienta in tehnicile de predare, combinarea stilurilor de dans, coregrafie si balet, toate acestea dorind sa le impartaseasca tinerilor dansatori si coregrafi din Romania in cadrul workshopului.Cunoscut in Romania ca fiind coregraful celei mai longevive trupe din dance-ul romanesc - 3 Sud Est, Catalin s-a remarcat tot timpul prin originalitatea coregrafiilor si show-urilor realizate pe cele mai mari scene atat in tara cat si de peste hotare.

Mentionam ca el revine doar pentru 3 saptamani in tara, asa ca e o ocazie unica sa il mai stoarcem de informatii, miscari si tehnica.

Workshopul este dedicat tuturor dansatorilor, de toate nivelurile de la incepatori pana la avansati, cat si coregrafilor.

Perioada: 14, 15, 16 decembrie 2007

Locatie: Nordic Gym (Bulevardul Dimitrie Cantemir, Nr. 24, Bucuresti)

Program:

Vineri (14 dec. 2007)
- Street-dance: 11:00 – 12:45
- Pop: 13:00 – 14:45

Sambata (15 dec. 2007)
- Street-Jazz: 11:00 – 12:45
- Funk: 13:00 – 14:45

Duminica (16 dec. 2007)
- Comercial Dance: 11:00 – 12:45
- Hip Hop: 13:00 – 14:45