Bine ati venit in sectiunea dedicata limbii si literaturii germane. In aceasta sectiune veti avea posibilitatea sa descoperiti multe lucruri utile care speram sa va ajute la cursuri. Willkommen bei ScoalaOnline!

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Ziare,Radio/TV | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

Zuruck zum index

Editori: Madalina Marcu | Cristina Caramihai | Andreea Baranga

Referatele din sectiunea de limba germana sunt editate de Dragan Andrei - Multumim Colegiului National Pedagogic "Andrei Saguna" din Sibiu pentru sprijinul acordat la realizarea acestei sectiuni.

Manualul online precum si Lectiile de Germana sunt realizate si predate de prof. Valeriu Untea.

Herausgegeben von der GESELLSCHAFT DER GERMANISTEN RUMÄNIENS (GGR)
(SOCIETATEA GERMANIȘTILOR DIN ROMÂNIA / SGR)

NEUE FOLGE seit 1-2 (21-22) / 2002, 1-2 (23-24) / 2003:

Herausgegeben von der GGR-Zweigstelle Bukarest
und dem

Germanistiklehrstuhl der Universität Bukarest

Anschrift der GGR und der Redaktion der ZGR:
Str. Pitar Moș 7-11
RO-010451 București/ România
Tel.: 0040-21-252.59.72; 252.15.51; 211.18.20 (App. 27)
Fax.: 0040-21-252.59.72
ggr01@ggr.ro