Anticipari negative conduc la rezultate negative. Anticipari pozitive conduc la rezultate negative. Aceasta sectiune nu conduce nicaieri.

<  Inapoi la cuprins

Cea mai tare iluzie optica

Daca priviti punctele din cerc, o sa vedeti culoarea roz. Daca priviti atent la semnul + negru din centrul ecranului, punctul care se misca se transforma in verde.

Acum, incercati sa va concentrati pe semnul + negru din centrul ecranului. Dupa o scurta perioada de timp, o sa observati cum toate punctele roz dispar incet, incet si va ramane doar punctul verde care se roteste (asta daca mai aveti noroc :) )

Adevarul e ca in poza de mai jos nu exista nici un punct verde iar cele roz nici macar nu dispar. Morala e ca nu tot ce zboara se mananca si ca vazul poate fi usor inselat... ;)

;)

<  Inapoi la cuprins