Anticipari negative conduc la rezultate negative. Anticipari pozitive conduc la rezultate negative. Aceasta sectiune nu conduce nicaieri.

Legile Gravitatiei

* Obiectele cad intotdeauna la 90 fata de pamint.
* Cind cade o scula de pe banc, se va rostogoli spre coltul cel mai putin accesibil al atelierului.
* Inainte de a atinge podeaua, orice scula in cadere se va opri mai intii pe degetele de la picioare.
* Nu poti cadea mai jos decit podeaua camerei.
* Cu cit urci mai sus in ierarhia administrativa, cu atit cazi mai de sus.
* In conditii speciale de atractie universala, caderea celor din virful ierarhiei administrative se poate face si pe orizontala
* Nu poti sti dinainte pe ce parte sa ungi felia de piine cu unt. Sansa ca ea sa cada pe covor cu partea unsa cu unt este direct proportionala cu costul covorului.
* Cosmonautii se supun legilor gravitatiei numai cind sint pe pamint.