La Scoala Online, nu am dorit sa lasam deoparte arta. Va propunem o galerie de arta moderna. Arta contemporana este puternic influentata de elemente non-conformiste si se bucura din plin de libertatea de exprimare.

Popescu Gabriela

INFORMATII PERSONALE:

NUMELE: Popescu
PRENUMELE: Gabriela
DATA NASTERII: 21.04.1985
ADRESA e-MAIL: popescugabriela85@yahoo.com

EDUCATIE SI FORMARE:

2007-2004: Studenta la Universitatea de Arta si Design, Cluj Napoca, Sectia: Arte Decorative: Textile
2004-2000: Absolventa a Liceului de Arta Dimitrie Cuclin Galati
2000-1996: Absolventa claselor primare in cadrul Liceului de Arta Dimitrie CuclinGalati

EXPERIENTE PROFESIONALE:

2007 Expozitie de grup Arlechini, masti si orase medievale transilvanene Sibiu
2007 Epozitie de pictura Doi Hotel Elizeu Bucuresti
2007 Expozitie de grup Body-Mind-Spirit Bucuresti
2007 Expozitie de grup Mituri contemporane ale corpului Sportul,
Teatrul de comedie Bucuresti
2006 Expozitie de grup Cadouri de sarbatori Hotel Elizeu, Bucuresti
2006 Expozitie de pictura la muzeul de arta din Tulcea
2006 Expozitie de grup, Cool Daddy Rembrand RomExpo, Bucuresti
2006 Expozitie de grup Balcic, inima reginei Maria BCU Bucuresti
2006 Expozitie de grup, Romhotel Bucuresti
2005 Expozitie Colectiva Tinere talenteorganizata de Arta e Arta Foundation
Teatrul National de Opereta Ioan Dacian, Bucuresti
2004 Premiul I obtinut la concursul de pictura „Camil Ressu Galati
2003 Premiul special obtinut la concursul Milenium Galati
2002 Premiul III obtinut la concursul de acuarela Constantin Gavenea Tulcea

Daca aveti talent si doriti sa publicati creatiile voastre online, scrieti-ne la scoala2001@yahoo.com si o sa va promovam lucrarile gratuit in situl nostru, fara nici o obligatie. In curand in aceasta pagina vor fi picturi, poezii, melodii, povestiri, toate primite de la voi. Singura conditie este ca voi sa fiti autorii si sa doriti sa impartasiti lucrarile voastre cu lumea !